Световният номер 1 Карлос Алкарас продължава към третия кръг на Уимбълдън след победа с 3:0 сета (6:4, 7:6 (2), 6:3) над французина Александър Мюлер за 2 часа и половина игра.

Още в първия гейм испанецът имаше точка за пробив, но не успя да се възползва от нея. След това в четвъртия отрази три възможности, открили се пред Мюлер, а в седмия гейм успя да пробие, с което да поведе в резултата и да спечели първата част с 6:4.

Във втория сет нито един от двамата тенисисти не успя да спечели подаването на съперника си и се стигна до тайбрек. В него световният номер 1 даде само две точки на Мюлер и поведе с 2:0 сета.

С късен пробив в осмия гейм на третата част Алкарас успя да затвори мача, отразявайки две точки за пробив в деветия гейм, за да спечели мача с 3:0 сета.

В следващия кръг испанецът ще играе срещу победителя от двойката Джейсън Кублер - Николас Джари.