Освен равенството на Лудогорец с Олимпия Любляна, се изиграха още 4 срещи от втория предварителен кръг в Шампионската лига.

Най-впечатляващ, без съмнение, бе двубоят между Арис Лимасол и БАТЕ Борисов. На „Alphamega Stadium“ в Колоси, Кипър домакините разбиха беларуския тим с 6:2 и до голяма степен обезсмислиха реванша.

Арис поведе с 3:0 още до почивката, като Яник Гомис вкара от дузпа в 17-ата минута, а 15 по-късно Лео Бенгстон удвои. Пет минути преди края на редовното време на първата част Сиди Бане си вкара автогол и така домакините отново ликуваха.

Артьом Контсевой върна един гол за тима от Борисов в 48-ата минута, но след час игра Гомис вкара втория си гол в мача. Руслан Кардаркевич отбеляза втори гол за гостите в 66-ата минута, но до края домакините вкараха два гола.

Те бяха дело на Джейдън Монтор в 83-ата и Маруш Степински в 91-ата минута, като по този начин разликата преди реванша е 4 попадения.

Шериф Тираспол пък стигна до минимален успех над Макаби Хайфа с гол на Амине Талал в 28-ата минута.

В друг мач от вечерта полският първенец Раков Честохова надви Карабах в друг голов спектакъл с 3:2. Точни за поляците бяха Елвин Джафаргулиев, който си вкара автогол, както и Фабиан Пиасецки и Сони Кител. За тима от Азербайджан две попадения отбеляза Рендон Шиша.

Изненадата на турнира до момента Класвик пък не се даде на Хакен и завърши 0:0 в домакинството си на Фарьорските острови, като така мачът в Швеция остава отворен.