Арсенал постигна много трудна победа с 3:1 в гостуването си на Кристъл Палас в среща от предпоследния 37 кръг на Висшата лига. Двата победни гола за "топчиите" паднаха в продължението на мача. За Арсенал точни бяха Никола Пепе на два пъти и Габриел Мартинели, а Кристиан Бентеке се разписа за домакините. Малко преди това Астън Вила удари с 2:1 Тотнъм след обрат. Стивън Бергвайн откри за "шпорите", но автогол на Серхио Регилон и попадение на Оли Уоткинс донесоха успеха на Вила.

В мача между Палас и Арсенал двата тима излязоха и отдадоха своето уважение с шпалир на напускащия мениджър на домакините Рой Ходжсън.

Арсенал излезе напред в 35-ата минута. След отлично взаимодействие между Киърън Тиърни и Сака на лявото крило даде възможност на шотландеца да центрира добре, а там Никола Пепе прати топката в мрежата с добър удар за 1:0. Кристъл Палас изравни в 63-ата минута, когато ново добро центриране на Андрос Таунзънд от фал намери нападателя на идеална позиция и той с летящ плонж преодоля Бернд Лено.

В добавеното време Мартин Йодегор прати добро центриране в наказателното поле, където Габриел Мартинели се измъкна от бранителите и успя да отбележи за 2:1. Минута по-късно падна и последното попадение в срещата, когато отново Никола Пепе получи на дясното крило и с брилянтна техника навлезе в наказателното поле и прати топката в далечния ъгъл.

Така кръг преди края Арсенал вече е осми с 58 точки, а Кристъл Палас е на 13-ото с 44 точки.

В Лондон между Тотнъм и Астън Вила домакините излязоха напред още в 8-ата минута чрез Стивън Бергвайн. Бирмингамци направиха пълен обрат благодарение на автогол на Серхио Регилон в 20-ата минута и Оли Уоткинс, който се разписа в 39-ата. Звездата на домакините Хари Кейн, за когото се спекулира, че ще напусне изигра много слаб мач.