Атлетик Билбао с измъчен успех над Елче

Атлетик Билбао спечели с 2:1 домакинството си на Елче от 30-ия кръг на испанското футболно първенство. Баските вкараха по веднъж и през двете полувремена и бяха по-добрият отбор през целия мач, но в заключителните секунди на двубоя им се наложи да се бранят, за да защитят актива си от точки.

Алекс Беренгер даде преднина на домакините в 32-рата минута със страхотно попадение от воле, но голът, който подсигури успеха им, падна чак в 86-ата минута, когато точен бе влезлият като резерва Асиер Виялибре.

Елче върна един гол в добавеното време на мача чрез халфа Хосан, но за повече гостите нямаха време в оставащите около 120 секунди до края на продължението.

След мача и двата отбора запазиха позициите си в класирането. Атлетик Билбао е осми с 44 точки, а Елче е на 15-о място с 32.