Атлетико записа важен успех над Уеска в борбата за титлата (ВИДЕО)

Атлетико Мадрид победи с 2:0 Уеска в двубой от 31-ия кръг на Ла Лига, игран на "Уанда Метрополитано". Анхел Кореа и Яник Ферейра-Караско се разписаха за успеха на мадричани.

С успеха "дюшекчиите" отново изпревариха Реал Мадрид и излязоха на първо място в класирането със 73 точки. Вторият Реал е със 70, а третият Севиля има 67. Барселона е на четвърта позиция с 65, но и два мача по-малко. Каталунците се изправят тази вечер срещу Хетафе.

Двубоят започна с опасна ситуация пред вратата на Ян Облак. След центриране от свободен удар Димитриос Сиолас засече топката на далечната греда, стражът на Атлети улови, но изпусна топката, за щастие на Диего Симеоне словенецът бързо улови отново топката.

В 10-ата минута Маркос Йоренте бе изведен добре и пусна в наказателното поле, но ударът, който Караско нанесе бе спасен от Фернандес с крак. След добавката на Саул Нигес вратарят на Уеска изби в корнер.

В 12-ата минута Ектор Ерера насочи към далечния ъгъл, но не намери целта.

В 39-ата минута Атлетико увенча натиска си с гол. Маркос Йоренте асистира на Анхел Кореа, който финтира играч на Уеска и отправи удар, той рикошира в тялото на Пулидо и влетя в мрежата на Фернандес за 1:0.

В началните секунди на втората част Коке стреля право в ръцете на Фернандес.

В 59-ата минута Ренан Лоди сстреля в близкия ъгъл, но стражът на гостите изби в корнер.

В 66-ата минута Серхио Гомес стреля от пряк свободен, но топката мина покрай вратата на Облак.

В 81-ата минута Димитриос Сиола опита да върне топката към своя вратар, но вместо това я подари Йоренте, който я даде на Караско, а белгиецът се разписа в опразнената врата за 2:0.

В последната минута на редовното време Уеска можеше да върне един гол, но Ескриче пропусна да се разпише от близка дистанция.