Байерн Мюнхен доближи върха след лесна победа срещу новак

Байерн Мюнхен не се затрудни при гостуването си на Арминия, като играчите на Ханзи Флик спечелиха с 4:1. По две попадения отбелязаха Роберт Левандовски и Томас Мюлер, докато единственият гол за домакините бе дело на  Ритсу Доан.

Още в началото стана ясно, че вечерта ще бъде дълга за домакините. В 8-та минута Байерн поведе в резултата след попадението на Томас Мюлер.

Вторият гол за баварската машина не закъсня и в 25-та минута Роберт Левандовски вкара първото си попадение в мача.

В самия край на първата част полякът отбеляза за втори път в срещата.

В 51-та минута Мюлер също добави втори гол към сметката си за вечерта.

След четвъртото попадение в мача гостите намалиха темпото, което позволи на Ритсу Доан да отбележи почетното попадение за състава от Билефелд, като това се случи в 58-та минута.

В 76-та минута Корентин Толисо бе изгонен от игра, след като бе останал последен в защитата и извърши нарушение срещу Фабиан Клос.

В 79-та минута Хавиер Мартинес можеше да направи резултата 5:1 в полза на Байерн, но ударът му с глава се удари в напречната греда.

С тази победа германският шампион се изкачи до второто място в класирането с 9 точки, а Арминия се смъкна до 14-та позиция с 4 спечелени пункта.