Бивш халф на Лудогорец блести за Макаби ТА срещу арменци

Бившият полузащитник на Лудогорец Дан Битон изигра много силен мач за своя Макаби Тел Авив в двубоя от груповата фаза на Лигата на конференциите срещу арменския Алашкерт. Срещата завърши с победа с 4:1 за израелския тим, като халфът на домакините се отличи с гол и асистенция.

Лудогорец продаде футболист на Макаби Тел Авив

Макаби Тел Авив поведе в резултата още в 13-ата минута. Стипе Перица се възползва от добро подаване в наказателното поле и с мощен удар в центъра на вратата се разписа. Само 4 минути по-късно обаче гостите изравниха. Хосе Ембало премина през няколко защитници на съперника и стреля от границата на пеналта, като не остави никакви шансове на Даниел Перец.

В 32-ата минута Макаби поведе. Дан Битон изведе много добре Гавриел Каничовски в наказателното поле и той с прецизен удар направи резултат 2:1. В третата минута на даденото от съдията продължение на първата част тимът от Тел Авив стигна до трети гол. Тарон Восканян извърши нарушение в наказателното поле и главния съдия даде дузпа. Зад топката застана Дан Битон, който без проблем преодоля стража на гостите.

Двадесетина минути преди края на мача Макаби вкара четвърти гол. Той бе дело на Матен Хозез, който се разписа след асистенция на Стипе Перица.