Ботев Пд отвя Етър в Стара Загора

Ботев Пловдив спечели с класическото 3:0 контролата си срещу Етър. Двата тима премериха сили на стадион „Трейс Арена“ в Стара Загора седмица преди старта на новия шампионат. В голмайстори за „канарчетата“ се превърнаха Тодор Неделев, Иван Василев и Лъчезар Балтанов.

Срещата започна по-добре за Ботев. Още в 9-ата минута Антонио Вутов бе фаулиран в наказателното поле на „болярите“. Главният съдия не се поколеба и посочи бялата точка. Зад топката застана Тодор Неделев, който хладнокръвно реализира за 1:0.

В следващите минути и двата отбора имаха своите шансове, но до промяна в резултата така и не се стигна.

В последната третина от мача Ботев взе инициативата, диктуваше случващото се на терена и резултатът дойде в 78-ата минута. Славчо Шоколаров центрира от фаул, Иван Василев надскочи бранител на търновци и прати топката във вратата на „виолетовите“ за 2:0.

Две минути преди края „жълто-черните“ стигнаха до трето попадение в противниковата врата. Капитанът Лъчезар Балтанов. Оформи крайния резултат с прекрасен удар от 22 метра. Топката влетя неспасяемо в мрежата на Етър.

Стартов състав на Ботев Пд: 1 Янко Георгиев, 11 Иван Бандаловски, 4 Виктор Генев, 25 Станислав Работов, 26 Мите Цикарски, 88 Славчо Шоколаров, 13 Мишел Еспиноса, 6 Маркиньос Педросо, 8 Тодор Неделев, 39 Антонио Вутов, 9 Атанас Илиев

Стартов състав на Етър: Христо Иванов, Георги Купенов, Иван Скерлев, Пламен Крачунов, Иван Михайлов, Антон Огнянов, Яни Пехливанов, Дани Пехливанов, Божидар Кацаров, Валентин Йосков, Милчо Ангелов