„Чуковете“ удариха Бърнли и постигнаха втора поредна победа във Висшата лига

Уест Хем постигна минимален успех с 1:0 у дома срещу Бърнли. Единственото попадение в срещата реализира Микейл Антонио в началните минути от нея. За „чуковете“ днешната победа е втора във Висшата лига. В първия ден от новата 2021 година Уест Хем спечели със същия резултат визитата си на Евертън.

След спечелените три точки тимът, воден от Дейвид Мойс, заема осмата позиция в таблицата, докато Бърнли е 17-и и продължава да бъде застрашен от изпадане.

Срещата започна чудесно за домакините, които поведоха в 10-ата минута. Микейл Антонио засече центриране и прати топката в мрежата за 1:0.

В 33-ата минута попадение на Бърнли не бе зачетено заради засада.

Четири минути по-късно Анджело Огбона пропусна от чиста позиция, пращайки топката встрани от вратата.

В 52-рата минута Микейл Антонио получи шанс да удвои аванса на „чуковете“, но след удара му с глава топката бе изчистена от голлинията.

В следващите минути темпото на игра спадна и сериозни голови положения липсваха. В крайна сметка Уест Хем запази крехкия си аванс до края и прибави пълния комплект от три точки към актива си.

В следващия кръг от английския шампионат „чуковете“ посрещат Уест Бромич, докато Бърнли гостува на Ливърпул.

По същото време на Уест Хем – Бърнли се изигра още един двубой от Висшата лига, който завърши при идентичен резултат. Брайтън постигна победа като гост на Лийдс с 1:0. Победният гол за „чайките“ реализира Неал Мопе в 17-ата минута.