Десет от Монако победиха Сосиедад и завързаха интригата в група ''В'' на ЛЕ (ВИДЕО)

Монако победи Реал Сосиедад с 2:1 в предпоследен мач от група "В" на Лига Европа. Попаденията за домакините реализираха Кевин Фоланд и Юсуф Фофана. За Сосиедад точен бе Александър Исак. И трите гола паднаха преди почивката. Монегаските пък завършиха срещата с човек по-малко, след като Фофана бе изгонен с директен червен картон малко преди последния съдийски сигнал.

Домакините започнаха по-добре срещата и поведоха в 28-ата минута. Кевин Фоланд се възпозлва от една отскочила в наказателното поле на Сосиедад топка и с точен удар в средата на вратата изведе своя тим напред в резултата. Само седем минути по-късно обаче испанците изравниха. Аднан Янузай намери отлично Александър Исак в пеналта и нападателят не сбърка за 1:1.

В 38-ата минута на мача Монако вкара за втори път. Беноа Бадиашиле бе най-съобразителен в пеналта след добро центриране и с глава матира Матю Райън. Минута преди края на редовното време "монегаските" останаха с човек по-малко. Юсуф Фофана бе изгонен за много груб фаул в краката на съперников футболист.

След успеха си Монако събра 11 точки и заема първото място. Втори е тимът на ПСВ Айндховен с 8, докато Сосиедад са трети с 6. Щурм Грац пък са последни със само една точка в актива си.

По този начин французите завързаха интригата в групата, като в следващия мач гостуват на Щурм, докато Реал Сосиедад приема ПСВ Айндховен в директен спор за второто място даващо право на участие в елиминационната фаза на турнира.

В другия мач от групата ПСВ Айндховен се наложи с 2:0 над Щурм Грац. Головете за нидерландците паднаха във всяко едно от двете полувремена и бяха дело на Карлос Винисиус, който се разписа от дузпа и Брума.

Рейнджърс изхвърли Мартин Минчев и Спарта Пр от Лига Европа (ВИДЕО)