Фодън намери вярната формула, направи хеттрик и разби ‘’стената’’ Флекен (ВИДЕО)

Манчестър Сити се наложи над Брентфорд с 3:1 като гост в Лондон в мач от 23-ия кръг във Висшата лига. Нийл Мопе даде аванс на „пчеличките“ в 21-ата минута, но Фил Фодън бе човекът-оркестър за „гражданите“, реализирайки хеттрик, с който донесе и успеха на своя тим. В срещата блесна вратарят на Брентфорд Марк Флекен, който направи колосалните 12 спасявания в двубоя, девет от които дойдоха през първото полувреме.

След този успех Манчестър Сити скъси изоставането си от Ливърпул до 2 точки, заемайки 2-ро място с 49 пункта в актива си. Брентфорд продължава борбата си оцеляване, след като тимът на Томас Франк е на 15-то място с 22 точки, като е само на три от опасната зона.

Манчестър Сити започна много активно срещата и логично стигна до първата опасна ситуация пред вратата на Бретфорд още в 10-ата минута. Хулиан Алварес стреля от границата на наказателното поле в горния ляв ъгъл на вратата, но Марк Флекен направи феноменално спасяване.

Алварес бе автор и на втория опасен изстрел в срещата в 14-ата минута, когато шутира от средна дистанция, само за да види още едно брилянтно спасяване на Флекен.

Минута по-късно топката достигна до Кайл Уокър, който отправи изстрел от границата на наказателното поле, но Флекен просто бе решил да затвори вратата си в началните минути на срещата.

Героят до този момент Марк Флекен блесна по страхотен начин и в 21-ата минута, когато направи дълго подаване за Нил Мопе, който се откъсна зад отбраната на „гражданите“, след което преодоля и Едерсон, за да даде аванс на Брентфорд.

Ерлинг Холанд получи страхотно подаване в наказателното поле на домакините в 24-ата минута и не се поколеба да стреля в десния ъгъл, но Марк Флекен продължи да показва завидните си рефлекси и отклони и този изстрел.

Три минути по-късно Йошко Гвардиол се опита да изненада стража на Брентфорд с удар от далечно разстояние, но той продължи със спасяванията.

Кевин де Бройне реши да вземе нещата в свои ръце и шутира на свой ред към вратата на Брентфорд, но Марк Флекен отново отрази.

В третата минута на добавеното време на първото полувреме Флекен, който направи 9 спасявания до този момент, се пропука. Кевин Де Бройне центрира топката в наказателното поле, където Итън Пинък не успя да изчисти, а Фил Фодън, който отправи удар №17 за Сити, се възползва от ситуацията и реализира.

Манчестър Сити продължи да бъде много активен в началните минути на второто полувреме. В 53-ата след продължително разиграване „гражданите“ стигнаха и до пълния обрат. Де Бройне направи още едно от марковите си центрирания, а в наказателното поле Фодън отклони топката с глава в долния десен ъгъл на вратата.

Манчестър Сити сложи край на интригата в 70-ата минута, когато Фодън комбинира на двойно с Ерлинг Холанд, след което излезе очи в очи с Флекен, за да реализира своя хеттрик.