Франция вкара три безответни гола на Уелс (ВИДЕО)

Франция победи убедително Уелс с 3:0 в контролна среща преди Европейското първенство, което започва на 11 юни. Килиан Мбапе, Антоан Гризман и Усман Дембеле се разписаха за успеха на тима, воден от Дидие Дешан, а завърналият се в отбора Карим Бензема пропусна дузпа.

Франция приема и България на 8 юни в Париж в приятелски двубой.

"Петлите" започнаха по-активно двубоя, като Бензема имаше възможност да открие още в 4-ата минута, но пропусна.

В 26-ата минута Неко Уилямс игра с ръка, което доведе до дузпа за Франция. Уилямс реагира бурно и бе изгонен от игра. Зад топката, за да изпълни наказателния удар, застана Карим Бензема, но изстрелът на нападателя на Реал бе отразен от Дани Уорд.

В 35-ата минута Килиан Мбапе се възползва от лошо отбита от Уорд топка и отблизо вкара за 1:0.
Малко след подновяването на играта Франция стигна до втори гол. Погба подаде към Мбапе, който пусна с пета към Антоан Гризман, а играчът на Барселона бе точен от около 18 метра за 2:0.

В 56-ата минута Робъртс изби с крак удар на Лука Дин. В 79-ата минута влезлият като резерва Усман Дембеле покачи резултата на 3:0. Две минути след това отново Дембеле стреля мощно от 25 метра, но Уорд спаси. В края на двубоя Бензема имаше два шанса да се разпише, но не успя и резултатът се запази.