Гранада не е капо след гостуването си в Билбао (ВИДЕО)

Атлетик Билбао и Гранада завършиха наравно 2:2 в мач от 15-ия кръг на Ла Лига. Раул Гарсия вкара за „баските“, а автогол си отбеляза вратарят Луиш Машимиано. За гостите точни бяха Дарвин Мачис и Хорхе Молина през първото полувреме.

За Билбао това е осмото равенство от началото на сезона в испанския шампионат. Тимът събра 20 точки и е на 8-ото място, докато Гранада е 16-и с 12.

По-силното начало на домакините даде резултат. Атлетик поведе в 10-ата минута, кодато Раул Гарсия се възползва от грешка в противниковата отбрана.

Четвърт час по-късно дойде отговорът на Гранада. Дарвин Мачис възстанови равенството. Той проби в наказателното поле с индивидуален пробив, след което матира Унай Симон със страхотен удар – 1:1.

Гостите стигнаха и до пълния обрат десетина минути по-късно. Хорхе Молина засече центриране в наказателното поле и изведе Гранада напред в резултата.

В 57-ата минута удар от движение на Раул Гарсия се отби от напречната греда. Осем минути след това Луис Суарес не бе далеч от попадението. Нападателят на Гранада отправи удар от границата на наказателното поле, но неточно.

Четвърт час преди изтичането на редовното време Луиш Машимиано прати топката в собствената си мрежа. Иняки Уилямс беше изведен зад защитата на Гранада. Той успя да преодолее Машимиано, но защитник успя да изчисти топката от самата голлиния. Последва добавка на Муняин. В опита си да спаси Машимиано с крак вкара във вратата си. Така Билбао се върна в мача и до последния съдийски сигнал дори потърси пълния актив от три точки.

В 86-ата минута Икер Муняин отправи мощен удар, но Машимиано се реваншира със страхотно спасяване.

Добавеното време на мача беше доста продължително и драматично. В 5-ата минута от него Иниго Мартинес пропусна добра възможност. Две минути по-късно именно той си изкара директен червен за грубо нарушение. Първоначално съдията му показа жълт, но след намеса на ВАР нападателят беше изгонен.

До последния съдийски сигнал резултатът се запази непроменен и двубоят завърши без победител. В следващия кръг от Ла Лига Атлетик гостува на Реал Мадрид, а Гранада посреща Алавес.