Хетафе спря полета на Гранада

Хетафе свали Гранада на земята като му удари звучен шамар с 3:1 у дома в последния мач от 11-я кръг в испанската Ла Лига. Домакините лишиха своя съперник от възможността да излезе на първо място в класирането.

През първото полувреме Кукурея пусна много мъдър изведащ пас към Анхел, който хладнокръвно предоваля стража на Гранада за 1:0. Само 6 минути по-късно Арамбари се извиси вкарвайки за 2:0 след първия и единствен корнер в това полувреме.

През второто полувреме скуката на "Алфонсо Перес" взе връх. Така бе до 74-ата минута, когато Пуертас материализира първия точен удар за гостите. До края обаче Гранада не можа да направи повече. В края Хетафе затвърди успеха си с трети гол. Арамбари реализира за втори път и осигури успеха на тима си.

Гранада пропусна възможнстта да се върне на първо място и остава на трето с 20 точки. Хетафе пък завършват кръга на девета позиция с 16.