Илия Груев – младши с пълни 90 минути при тежко поражение на Вердер

Илия Груев-младши изигра пълни 90 минути при загубата на Вердер Бремен с 0:3 като гост на Динамо Дрезден в мач от 8-ия кръг на Втора Бундеслига.

Българският играч беше в ролята на дефанзивен халф и към края на срещата си изкара официално предупреждение.

Домакините от Дрезден поведоха в 40-ата минута с гол на Кристоф Дафернер. В 66-ата минута отново той беше точен и удвои преднината на Динамо. Ключова роля за попадението изигра негов съотборник, който преодоля именно Груев и нахлу в наказателното поле.

Четвърт час преди края Морис Шрьотер оформи крайното 3:0. Малко преди това Вердер уцели греда.

След поражението тимът на Илия Груев-младши заема 11-ата позиция в класирането с актив от 11 точки, докато Дрезден е шести с 13 пункта. В следващия кръг „бременските музиканти“ посрещат Хайденхайм.