Кариана удари Струмска слава, Нефтохимик и Янтра с нови загуби

Днес се изиграха три мача от 15-ия кръг на Втора Лига, който започна в петък с победа на Локомотив София над Септември Симитли с 2:0.

Кариана Ерден, който след следващия си мач с Хебър ще преустанови участието си във втория ешелон, победи Струмска слава с 2:1 и се върна на първото място в класирането с 30 точки. Владислав Цеков даде аванс на домакините още в 3-ата минута. В 62-ата Мартин Костов върна Струмска слава в мача, но минута преди изтичането на редовното време Кариана си осигури трите точки с попадение на Жустиньо Мендеш.

Кариана приключва с участието във Втора лига

Последните тимове в класирането Нефтохимик Бургас и Янтра Габрово загубиха своите двубои срещу Созопол и Миньор Перник.

Бургазлии паднаха като домакини с 0:1, като попадението за Созопол бе дело на Иван Колев в 7-ата минута. Гостите са на 11-о място в класирането с 14 точки, а Нефтохимик е предпоследен със 7.

Янтра гостува на Миньор в Перник. Малко преди края на първата част – в 39-ата минута Кристиян Слишков даде аванс на перничани, а шест минути преди края на редовното време Андреас Васев оформи крайното 2:0. „Чуковете“ са 12-и в класирането с 14 точки, а габровци са последни с шест.