Лестър продължава със страхотното представяне във Висшата лига

Лестър победи с 2:0 като гост Брайтън в мач от 13-ия кръг на Висшата лига. Айосе Перес откри резултата за победителите, а Варди удвои от дузпа.

Първото полувреме започна страхотно за Лестър. Джейми Варди изпусна добра възможност да се разпише, но ударът му с глава бе спасен от Мат Райън. До по-чиста ситуация така и не се стигна но натискът на гостите не спираше.

През втората част атаките на “лисиците” се отплатиха в 65-та минута. Варди и Перес се откъснаха от центъра сами срещу стража на “домакините”. Варди привлече вратаря към себе си и предостави топката на крилото, за да я изпрати в опразнената мрежа.

В заключителните минути на срещата Лестър удвои преднината си. Демарай Грей бе съборен в наказателното поле и гостите получиха дузпа, след като ситуацията бе преразгледана с ВАР. Първоначално Варди изпусна дузпата, но съдията отсъди тя да бъде пребита. При повторния опит нападателя не сгреши.

Лестър заема втората позиция във временното класиране с актив от 29 пункта. Брайтън е 12-ти с 15 точки.