Литекс тресна Хебър в Ловеч

Хебър загуби гостуването си на Литекс с Ловеч с 0:2 от 33-ия кръг на Втора Лига.

Така тимът от Пазарджик е с актив от 55 точки на петото място, колкото има и четвъртият Монтана, но пазарджиклии са с мач по-малко.

В 38-та минута Александър Бастунов игра с ръка, което доведе до дузпа за домакините. Илиян Капитанов бе безкомпромисен срещу Петър Дебърлиев и даде преднина на "оранжевите".

Началото на втората част се разви както и първата. Хебър започна с натиск, но Литекс вкара от дузпа. В 52-ата минута бе свирен вторият наказателен удар за ловчанлии, а Илиян Капитанов отново застана зад топката, за да удвои преднината на тима си.