Льовен и Кристиян Малинов приземиха лидера в Белгия

Льовен спечели категорично с 3;1 гостуването си на лидера в белгийския шампионат Роял Юнион. Двата тима се изправиха един срещу друг в двубой от 16-ия кръг на първенството.

Българският халф Кристиян Малинов изигра важна роля за успеха. Той започна като титуляр и остана на терена до 74-тата минута.

Гостите поведоха с гола на Каспер Де Норе в 13-ата минута. Пет минути преди почивката Матийо Мертенс удвои преднината на Льовен. В 50-ата минута Каору Митома намали изоставането на Роял Юнион, но четвърт час по-късно Ксавие Марсе сложи точката на спора, реализирайки за крайното 3:1.

Малко преди това Кристиян Малинов спря атака на домакините и беше официално предупреден. Старши треньорът на Льовен Марк Брайс реши да не рискува с българина и в 74-тата минута го замени. На негово място на терена се появи Мандела Кейта.

Въпреки поражението Роял Юнион остава лидер във временното класиране с актив от 34 точки, на 6 пред Антверп и Клуб Брюж.

След победата Льовен се изкачи до 13-ата позиция с 20 точки. В следващия кръг от белгийския шампионат тимът на Малинов посреща Гент.