Марек тръгна с ударна победа във втория полусезон от волейболната Суперлига

Марек започна с успех втория полусезон в Суперлигата на България, като в същото време прекъсна страхотната серия от осем поредни победи на Левски. Момчетата на треньора Виктор Карагьозов удариха като гости "сините" с 3:0 гейма. Особено впечатляващ бе първия гейм, в който Марек разгроми съперника на 10 точки. Следващите две части бяха далеч по-равностойни - на 26 и 20.

Двата тима си размениха местата във временното класиране. И дупничаните, и Левски имат по 8 победи и 4 загуби, като Марек е на 5-о място с 25 точки, а левскарите са 6-и с точка по-малко.

В следващия 13-и кръг Марек е домакин на носителя на Купата на България Хебър (Пазарджик), а Левски ще излезе срещу ЦСКА.