Милуоки с 2/2 срещу Шарлът в рамките на 2 дни

Милуоки Бъкс постигна нова победа над Шарлът Хорнетс, като този път победи „стършелите“ в тяхната зала със 111:99 в мач от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация.

В „Spectrum Center“ в Северна Каролина гостите поведоха с 35:25 след 12 минути игра. До почивката разликата се удвои и това до голяма степен предреши изхода на срещата. В третата четвърт Шарлът спря пропадането и бе равностоен на Милуоки, докато в последния период дори успя да навакса малко от изоставането си, но не достатъчно, че да постави под съмнение победата на Бъкс, която е втора над този съперник в рамките на 2 дни.

Най-резултатен за победителите бе Янис Антетокумбо със своите 24 точки, 10 борби и 5 асистенции в рамките на 33 минути на паркета. С дабъл-дабъл се отчете и Боби Портис – 14 точки, 10 борби и 4 асистенции.

От другата страна, Брандън Милър бе най-резултатен с 21 точки, към които добави 7 борби и 1 асистенция, а Майлс Бриджис направи дабъл-дабъл (15 точки, 10 борби и 3 асистенции), но те далеч не бяха достатъчни, за да може Шарлът да победи.

С успеха Милуоки Бъкс вече има актив от 39 победи и 21 загуби на третото място в Източната конференция, където Шарлът Хорнетс е едва 13-и с отрицателен баланс – 15:44.