Мирослав Кирчев е девети на едноместен каяк 100 метра в Полша

Най-добрият български каякар през последните години Мирослав Кирчев финишира на 9-о място на едноместен каяк 1000 метра във Финал Б на Европейското първенство по кану-каяк за мъже и жени в Познан, Полша. Българинът дистанцията за 3:58.078 минути. Победител в малкия финал в олимпийската дисциплина стана Рене Поулсен от Дания с време 3:46.701 минути.

Олимпия Душева пък не успя да се класира за Финал А на едноместен каяк 500 метра на Европейското първенство по кану-каяк за мъже и жени в Познан (Полша).  Тя финишира на 6-о място в Полуфинал №1 с време 2:02.276 минути и ще участва на Финал Б. Първа в този полуфинал стана Милица Новакович от Сърбия с време Душеваа 1:52.156 мин.