Десет в червено удържаха щурма на Арда, ЦСКА 1948 ще спори за Европа

Арда и ЦСКА 1948 завършиха наравно 0:0 в много важен мач от 26-ия кръг на efbet Лига. След спечелената точка столичани си гарантираха място в горната четворка на долната осмица и ще се борят за седмото място и бараж за евроквота.

В същото време кърджалийци ще трябва да изчакат утрешния мач между Царско село и Пирин, за да разберат дали ще се борят за оцеляването си или за Лигата на конференциите.

Макар че голове на „Арена Арда“ липсваха, драма имаше. В края на първата част ЦСКА 1948 остана с човек по-малко, след като Георги Ангелов беше изгонен с директен червен картон. След почивката Мартин Луков спаси дузпа, бита от Ивайло Чочев, а 20-ина минути преди края гол на Светослав Ковачев не беше зачетен заради игра с ръка.

Началните минути на срещата бяха равностойни, като атаки не липсваха и към двете врати. Първият удар отправи Ивайло Чочев в 10-ата минута от фал, но неточно.

Три минути по-късно Тонислав Йорданов беше изведен на чиста позиция. Той отправи удар, но Даниел Наумов внимаваше и успя да се намеси.

В средата на първата част Мартин Луков също трябваше да намесва. Стражът изби в корнер опасен изстрел на Ивайло Климентов.

В 35-ата минута Ел Мами Тетах изведе с пас в коридор Давид Кики. Бързият футболист на домакините беше напът да излезе сам срещу Наумов, но Георги Ангелов го препъна и го строполи на земята. След като изчака помощ от ВАР, Георги Давидов отсъди пряк свободен удар, тъй като нарушението беше извършено извън наказателното поле. Тъй като обаче Ангелов беше последен в защитата, реферът го изгони с директен червен картон. Тонислав Йорданов изпълни фала, но топката беше отклонена от стената и излезе в ъглов удар.

В добавеното време на първата част Давид Кики центрира отляво. На далечната греда Светослав Ковачев скочи високо и отправи удар с глава, но Наумов не беше затруднен. Нулевото реми се запази и развръзката остана за втората част.

В началото на втората част Арда натисна и позволи на ЦСКА 1948 да играе на контраатака. Именно бързо нападение доведе до неприятности за домакините. Георги Русев беше изведен отдясно. Той преодоля бранител и от аутлинията намери Галин Иванов около вратарското поле. Петко Ганев влезе остро в краката му и го повали на земята. Първоначално Георги Давидов не отсъди дузпа, но след намеса на ВАР посочи бялата точка. Зад топката застана Ивайло Чочев, чийто удар в левия ъгъл беше отразен от Мартин Луков.

Няколко минути по-късно Иван Коконов стреля опасно към вратата на Даниел Наумов. Появилият се преди секунди на терена от резервната скамейка получи от Лъчезар Котев и стреля без подготовка, но покрай десния страничен стълб.

В 71-вата минута Тонислав Йорданов засече меко центриране на Алекс Петков. Ударът с глава на нападателя обаче беше слаб и не затрудни Даниел Наумов. Вратарят улови без проблеми.

Четвърт час преди изтичането на редовното време Светослав Ковачев порази мрежата на Даниел Наумов. Той получи отдясно, замахна, че ще стреля и преодоля Лазар Марин, след което реализира с хубав удар по диагонала. Бурната радост на домакините обаче беше прекъсната. Намеси се ВАР и голът не беше признат заради игра с ръка на Алекс Петков малко преди топката да бъде овладяна от Ковачев.

В 83-тата минута Алекс Георгиев овладя изчистена топка и опита удар от дъгата на наказателното поле, но Наумов плонжира и спаси.

ЦСКА 1948 добре убиваше темпото на играта и бавеше времето, защото равенството напълно го устройваше. Дълбоко в добавеното време Арда беше най-близо до гола. Наумов изби в корнер опасен удар по земя. При последвалото центриране Давид Кики засече с глава, но прати топката над напречната греда.

Арда - ЦСКА 1948 0:0

Червени картони: Георги Ангелов 37'

Състави:

Арда: 71. Мартин Луков, 5. Петко Ганев, 8. Милен Желев (Атанас Зехиров 87'), 9. Тонислав Йорданов, 10. Светослав Ковачев, 22. Ел Мами Тетах (Румен Руменов 75'), 24. Алекс Петков, 25. Давид Кики, 33. Иван Тилев (Иван Коконов 62'), 70. Христо Иванов (Александър Геоергиев 76'), 80. Лъчезар Котев

Резерви: 23. Месут Юсуф, 4. Милен Стоев, 11. Александър Георгиев, 17. Иван Коконов, 19. Румен Руменов, 77. Илия Юруков, 81. Атанас Зехиров

Треньор: Стамен Белчев

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 15. Александър Александров, 87. Симеон Петров, 25. Георги Ангелов, 24. Лазар Марин, 18. Ивайло Чочев, 37. Емил Мартинов, 10. Георги Русев (Марио Топузов 85'), 8. Ивайло Климентов (Реян Даскалов 41'), 33. Галин Иванов, 9. Александър Колев (Мартин Тошев 88')

Резерви: 12. Иван Караджов, 4. Ангел Лясков, 68. Васил Шопов, 11. Денислав Александров, 7. Марио Топузов, 90. Мартин Тошев, 22. Реян Даскалов

Треньор: Николай Киров