Надал е последният четвъртфиналист в Австралия

Рафаел Надал победи Ник Кирьос с 3:1 сета (6:3, 3:6, 7:6, 7:6) и по този начин се превърна в последния четвъртфиналист на Australian Open.

Двубоят продължи повече от 3 часа. Срещата между световния номер 1 и представителя на домакините много наподобяваше последния мач, който двамата изиграха на Уимбълдън. Тогава крайният резултат беше идентичен. Надал поведе с 6:3, загуби втория сет с 6:3 и спечели следващите 2 сета след тайбрек.

В днешния двубой Рафа проби в началото на първия сет и поведе с 3:1, а след това успя комфортно да затвори сета (6:3), за да поведе с 1:0.

Втората част се разви по същия начин, но този път Кирьос бе тенисистът, който поведе с пробив при 3:1. Австралиецът успя да изравни резултата в сетовете след 6:3.

В третата част пробиви липсваха. Двамата тенисисти сервираха добре и така се стигна до тайбрек. Рафаел Надал показа по-здрави нерви и го спечели с 8:6 точки. По този начин поведе с 2:1 при сетовете.

В последната част испанецът проби и поведе с 3:1, подобно на първата и втората част от мача. Когато сервираше за място на четвъртфиналите при 5:4, Надал допусна пробив и изравняване в геймовете (5:5). Стигна се до нов тайбрек, който отново бе спечелен от световния номер 1 със 7:4. Така Матадора затвори мача с 3:1 сета.

На четвъртфиналите Надал ще се изправи срещу австриеца Доминик Тим, който победи категорично Гаел Монфис с 3:0 сета (6:2, 6:4, 6:4).