Осимен пропусна дузпа, но Распадори го покри за трите точки срещу Юве (ВИДЕО)

Наполи стигна до късен успех над Ювентус с 2:1 в двубой от 27-ия кръг на Серия А. Домакините поведоха през първата част с гол на

Хвича Кварацхелия, но допуснаха изравняване в 81-ата минута, когато точен бе Федерико Киеза. Виктор Осимен пропусна дузпа в 85-ата минута, но при добавката Джакомо Распадори донесе трите точки на партенопеите.

Тимът, воден от Франческо Калцона, е седми с 43 точки актив, а Юве остава втори с 57 точки, но първият Инетр има 69 и мач по-малко.

Първата добра ситуация бе за Юве, когато в 10-ата минута Душан Влахович получи прехвърлящ защитата пас, но ударът му с глава премина на сантиметри покрай целта.

Влахович разстресе страничния стълб на вратата, пазена от Алекс Мерет в 34-ата минута.

В 43-ата минута Бремер изчисти топката в зоната, където бе Хвича Кварацхелия, който с брилянтен удар от воле матира Шчесни за 1:0.

В края на първата част Душан Влахович достигна до отбита топка, но стреля встрани от вратата.

В 53-ата минута Андреа Камбиазо си освободи пространство за изстрел, но прати топката над напречната греда.

Девет минути преди края на редовното време Федерико Киеза пое много добре подаване на ръба на наказателното поле и завъртя топката в долния ляв ъгъл за 1:1.

Радостта на торинци за изравнителното попадение не бе дълга. В 85-ата минута съдията прегледа с ВАР ситуация за дузпа и свири наказателен удар. С изпълнението се зае Виктор Осимен, който бе спрян от Шчесни, но при добавката Джакомо Распадори бе точен за 2:1.

Болоня бързо обърна Аталанта в битката за топ 4 (ВИДЕО)