ПСЖ крачи уверено към титлата, Неймар посвети свой гол на Коби

ПСЖ победи с 2:0 Лил в двубой от 21-ия кръг на Лига 1. Двата гола бяха дело на Неймар, който посвети едно от попаденията си в срещата на трагично загиналия Коби Брайънт. Баскетболната легенда загуби своя живот в катастрофа със своя хеликоптер.

Ужасна вест: Великият Коби Брайънт почина в катастрофа с хеликоптер

Спечелените три точки осигуряват комфортен аванс на парижани. Те имат 10 точки преднина пред втория Марсилия, който е с актив от 42.

Първата добра голова възможност се откри пред домакините от Лил. Луис Араухо получи на границата на наказателното поле и шутира, но не успя да намери очертанията на вратата, топката прелетя над напречната греда.

В 28-ата минута хубава комбинация между Марко Верати и Неймар завърши с попадение на бразилеца за 1:0.

Виктор Осимен отправи опасен удар в 37-ата минута, но топката премина покрай вратата. Малко след почивката ПСЖ получи правото на изпълни дузпа след игра с ръка на защитник в собственото си наказателно поле. Зад топката застана Неймар, който не сбърка и направи резултата 2:0. Бразилецът посвети гола на Коби Брайънт, като показа с пръсти числото 24 – това е номерът, с който баскетболистът се състезаваше в ЛА Лейкърс. След това Неймар посочи небето.

В 89-ата минута Мбапе бе изведен на добра позиция. Френският национал стреля, но вратарят Мик Менян внимаваше и спаси.

В добавеното време на мача Лил успя да реализира, но голът не бе зачетен заради засада.

За ПСЖ предстои домакинство на Монпелие в следващия кръг на Лига 1, докато Лил гостува на Страсбург в опит да прекрати негативната си серия в шампионата. Тимът вече има три поредни поражения на сметката си.

В друг мач от 21-ия кръг на френския шампионат Бордо спечели гостуването си на Нант с минималното 1:0. Попадението падна в заключителните минути от редовното време на срещата. Негов автор бе Джими Брианд.

През по-голямата част от второто полувреме домакините от Нант играеха с човек по-малко на терена. В 54-тата минута втори жълт, респективно червен картон бе показан на Андрей Жирото.