Рома смаза Лацио, но не можа да спечели дербито

Емил Евтимов Емил Евтимов

Рома и Лацио завършиха 1:1 в римското дерби от 21-ия кръг на Серия А. „Джалоросите“ със сигурност са отборът, който трябва да съжалява за пропуснатите точки, защото бяха чувствително по-добрият отбор на „Олимпико“.

Рома контролираше случващото се на терена през целия мач, но след комични действия в 34-ата минута, довели до изравнителния гол, както и изключителни намеси на вратаря Стракоша, Лацио успя да измъкне ремито.

Началният натиск на Рома доведе до гол в 26-ата минута, дело на Един Джеко. И при него, както и при последвалия изравнителен, вратарят не се намеси особено добре. Брайън Кристанте пусна дълбоко центриране към наказателното поле. Там Стракоша излезе, за да избие, но изобщо не бе убедителен. Джеко се опита да се възползва и в крайна сметка успя да удари топката със задната част на главата и с гръб към вратата като по този начин успя да прехвърли вратаря и да прати топката в мрежата за 1:0.

Много бързо обаче дойде изравнителното попадение, което нямаше да падне, ако не бяха серия от комични изяви за Рома в защита. Центрирането от корнер бе към далечната греда, където Сантон опита да избие с глава. Топката обаче се върна надолу към наказателното поле. Тя можеше и да излезе в корнер, но вратарят на „джалоросите“ Пау Лопес реши да избие с една ръка. И той обаче не действа добре и само изпрати топката по-близо до вратата му. Последва нов негов опит да избие, пак неуспешен, и в крайна сметка стоящият до голлинията Ачерби просто сложи крака си, за да чукне топката за 1:1.

И след този гол Рома продължи да играе по-добре, а в края на полувремето удар на Лоренцо Пелегрини срещна гредата.

В началото на втората част пък „джалоросите“ получиха дузпа за предполагаемо нарушение на Патрик срещу Джъстин Клуйвер. След намесата на ВАР обаче решението бе преразгледано.

До края на мача Стракоша бе големият герой като на няколко пъти по феноменален начин отрази удари на Джеко, за да донесе точката на своя отбор.

Така в класирането Лацио запази аванса си от 7 точки пред градския съперник – 46 спрямо 39 и трето и четвърто място за двата гранда от Рим.