Марица спечели с 2:0 домакинството си на Етър от 17-ия кръг на Втора лига. По едно попадение за успеха на „пиратите“ вкараха Мариян Тонев и Милен Танчев.

Танчев блесна с фамозно изпълнение, за да подпечата победата на Марица. Той прехвърли противниковия вратар с удар от центъра.

С успеха пловдивчани събраха 27 точки в средата на подреждането,  докато „виолетовите“ са втори с 37.

Първият удар към една от двете врати отправи Ловре Кнежевич, но хърватинът не успя да намери целта.

Четвърт час след началото Валери Домовчийски направи огромен пропуск. Той засече центриране от ъглов удар, но от непосредствена близост прати топката покрай вратата.

Все пак три минути по-късно домакините излязоха напред в резултата. Мариян Тонев получи в наказателното поле. Той успя да преодолее Анатолий Господинов и на празна врата отбеляза за 1:0.

Десет минути преди почивката Марица остана с човек по-малко. Директен червен картон бе показан на Георги Иванов. Младият бранител спря непозволено Даниел Младенов, който се откъсваше сам срещу Илия Николов.

Цялото второ полувреме Марица трябваше да играе с човек по-малко, но това не му попречи да съхрани аванса си до последния съдийски сигнал.

В 82-рата минута Милен Танчев сложи точка на спора, вкарвайки за 2:0. Резервата на домакините се отчете с фамозен гол. Той овладя топката в своята половина, напредна и с прехвърлящ удар матира Господинов. Стражът на великотърновци беше напуснал голлинията си и беше матиран в ситуацията.

В следващия кръг от Втора лига Марица посреща Левски Лом, докато Етър се изправя срещу Литекс.