С човек по-малко Мидтиланд спечели дербито с Копенхаген

Съперникът на Лудогорец в групите на Лига Европа – Мидтиланд постигна много ценна победа срещу Копенхаген с 1:0 във вътрешното първенство. Само преди няколко дни датският и българският шампион завършиха наравно 1:1.

Мидтиланд бе с човек по-малко почти през целия мач. Още в 26-ата минута Евандер бе изгонен с директен червен картон при резултат 0:0. В началото на втората част Жуниор Брумадо порази вратата на домакините. Този гол се оказа напълно достатъчен за трите точки. След успеха „вълците“ запазват първото място във временното класиране с актив от 21 точки.

Втори е Копенхаген, който отстрани Локомотив Пловдив от Лигата на конференциите, с 20 точки.

В началните минути на срещата Копенхаген владееше повече топката, но трудно създаваше голови положения. Гостите играеха много съобразително и чакаха своя шанс. Задачата за Мидтиланд стана много по-сложна, когато в 26-ата минута Евандер беше изгонен за грубо нарушение. Ситуацията бе разгледана и от системата ВАР, която подсказа на главния съдия.

До почивката Мидтиланд запази нулевото равенство. Вместо да се затвори и да играе за 0:0, в 46-ата минута шампионите дочакаха своя шанс. Жуниор Брумадо получи свободно пространство, от което се възползва. Той напредна с топка в крака и с мощен шут от дистанция не остави шансове на противниковия вратар.

Час игра след началото бе отсъдена дузпа в полза на Мидтиланд за нарушение на Йенс Стеге, но след намеса на ВАР бе установено, че няма непозволени действия и не би следвало да бъде бит наказателен удар.

До края Копенхаген натисна, което беше очаквано с оглед численото неравенство. Домакините обаче не успяха да стигнат дори до точката. Мидтиланд някак си издържа физически и затвори мача в своя полза.