САЩ унижи България в последния гейм и нанесе 12-та загуба на националния отбор в Лигата на нациите

Българският национален отбор по волейбол за мъже допусна 12-та загуба в Лигата на нациите, след като отстъпи на САЩ с 0:3 гейма. Американците затвориха отделните части с 25:19, 26:24 и 25:9.

Селекцията на Силвано Пранди се държа достойно в първите две части и дори имаше геймбол във втората част. В третия гейм обаче гардът на българите падна и САЩ ни даде само 9 точки. Най-резултатен за тима ни беше Гордан Люцканов с 13 точки, Георги Петров добави 7.

Така България остава само с 2 победи в турнира - срещу Австралия и Нидерландия. Последният сблъсък на тима в залата в Римини е на 23 юни срещу Словения. Националите са на предпоследното 15-то място в подреждането.

България: Владимир Станков, Радослав Парапунов, Гордан Люцканов, Георги Петров, Стефан Чавдаров, Николай Колев  - Мартин Иванов-либеро

Селекционер: Силвано Пранди

САЩ: Кавика Шоджи, Кайл Енсинг, Томас Джаешке, Гарет Муагутутиа, Джефри Джендрик, Мичъл Стаал - Ерик Шоджи-либеро

Селекционер: Джон Спероу