Саутхемптън победи Тотнъм с 1:0 в мач от 21-вия кръг на английската Висша лига. Попадението за "светците" бе дело на Дани Ингс. Към края на мача видимо изнервеният Жозе Моуриньо отиде до резервната скамейка на домакините, за да надникне в записките на треньорския щаб и получи жълт картон.

"Светците" разплакаха Челси насред Лондон

Първият шанс за домакините дойде още във втората минута. След центриране на Райън Бертранд Седрик Соареш бе оставен непокрит и стреля с глава, но ударът му премина встрани от вратата.

В двубоя имаше и доста спорни ситуации.

В 11-ата минута Деле Али поиска дузпа за нарушение срещу него, но съдията подмина ситуацията.

В 17-та минута Саутхемптън откри резултата. Джак Стивънс взе топката в средата на терена и намери Дани Ингс с дълъг пас зад гърба на защитата. Ингс лесно преодоля Алдервейрелд и не остави никакви шансове стража на гостите.

В 23-та минута Нейтън Редмънд намери Стюарт Армстронг на границата на наказателното поле, но англичанинът не овладя добре и шутът му бе блокиран от Лукас Моура.

В 38-та минута Тотнъм можеше да изравни. След продължително разбъркване около наказателното поле Хари Кейн стреля от около 20 метра, но Макарти успя да избие в корнер.

В началото на втората част "светците" поискаха дузпа за игра с ръка на Ян Вертонген, но от ВАР решиха и този път, че няма основания за наказателен удар.

В 69-та минута Кристиан Ериксен центрира от свободен удар, но изстрелът с глава на Вертонген бе прекалено лек.

В 74-та минута Ериксен центрира от свободен удар и Хари Кейн засече топката във вратата на Макарти. Голът обаче беше отменен заради засада, а самият Кейн напусна играта поради разтежение в дясното бедро.

Четири минути преди края на срещата Шейн Лонг се извиси най-високо след изпълнение на корнер, но от около 10 метра не уцели вратата.