Селин Али остана 20-ата и не стигна до финала в ловната стрелба

Българската състезателка Селин Али остана на 20-то място в квалификациите на трап в турнира по ловна стрелба на Олимпийските игри в Токио. По този начин 19-годишната световна шампионка за девойни не успя да се класира за финала в дисциплината.

Селин Али 16-а след първия си ден в Токио

В първия ден на квалификациите Али завърши на 16-та позиция с 69 точки. Днес направи четири грешки, които ѝ костваха по-добро класиране. В крайна сметка Али завърши двата квалификационни дни със сбор от 115 точки.

Първа в квалификациите завърши словачката Зузана Рехак Стефечкова с перфектна стрелба от 125 точки. С три точки по-малко на второто място остана Алесандра Перили от Сан Марино, а третото място с по 121 точки поделиха Силвана Станко от Италия и Летиша Сканлан от Австралия.