Септември е все по-близо до завръщането си в елита

Септември София докосва efbet Лига, след като победи Монтана с 2:0 в предпоследния кръг на efbet Лига.

Столичани направиха голяма крачка към завръщането си в елита, събирайки 62 точки на второто място. Марек Дупница победи Янтра Габрово с 2:1, но изостава на две точки от Септември преди последния кръг. В него Септември посреща изпадналия Черноморец Балчик, а Марек е домакин на Струмска слава.

Септември поведе в резултат в 16-ата минута. Бърза контраатака завърши с подаване на Жан-Пиер да Силва към Борислав Маринов, а 19-годишният нападател се разписа във вратата на Пламен Младенов.

В последната минута на редовното време Николай Дросев оформи крайното 2:0 за Септември.