Севиля се измъчи, но не допусна грешка срещу Леванте

Бойко Димитров Бойко Димитров

Севиля се измъчи, но победи Леванте и се класира за 1/8-финалите на турнира за Купата на Краля. Двубоят, който се игра на стадиона на андалусийците "Рамон Санчес Писхуан", завърши с успех с 3:1 за домакините.

Втородивизионен тим изхвърли Майорка от Купата на Краля

Севиля поведе в резултата още в 13-ата минута с гол на Фернандо. Играчите на Леванте обаче не се стъписаха от попадението и изравниха в половин час след началото на срещата. Автор на гола бе Оскар Дуарте. До края на полувремето двата отбора така и не успяха да се затруднят.

Севиля започна ударно втората част и поведе в 46-ата минута с гол на Лукас Окамос. Играчите на Леванте опитаха да отговорят на предизвикателството, но усилята им се оказаха недостатъчни. Вместо това футболистите на Хулен Лопетеги вкараха трети гол дело на Оливер Торес в 78-ата минута и си осигуриха участие в следващата фаза на надпреварата.