Севиля спечели с 2:0 домакинството си на Барселона в първия мач от полуфиналната фаза в турнира за Купата на Краля. Каталунците не успяха да се възползват от головите си положения, а Жул Кунде и Иван Ракитич поразиха вратата, пазена от Марк-Андре тер Стеген.

Лионел Меси пропусна златен шанс да изведе отбора си напред в резултата в началото на мача, а в 73-тата минута главният съдия Антонио Лаос не отсъди дузпа в полза на гостите, а определено имаше основания за 11-метров наказателен удар.

Реваншът е на 3 март, а задачата на Барселона не изглежда никак лесна.

В началните минути от мача Барса беше по-активният отбор, като се опитваше да пресира дълбоко своя опонент. В 11-ата минута се откри и първата по-добра възможност за гол. Антоан Гризман се беше върнал назад, за да играе с топката. Французинът овладя и прати страхотен пас към Лионел Меси. Капитанът на каталунците се измъкна зад гърба на защитата, но от близко разстояние не успя да преодолее вратаря Ясин Буну, който спаси с крак.

В 19-ата минута Сусо получи на десния фланг, залъга бранител и пусна към Жул Кунде, който стреля мигновено, но прати топката покрай левия страничен стълб.

Три минути по-късно Дембеле подаде към Меси, а аржентинецът стреля от дъгата на наказателното поле. Топката обаче прелетя високо над напречната греда.

Севиля поведе с 1:0 в 25-ата минута. Жул Кунде проби в наказателното поле, след като преодоля няколко съперника, и насочи топката неспасяемо в ъгъла. Сериозна грешка допусна Самуел Юмтити, който бе преодолян твърде лесно.

Барселона се опита да изравни резултата, но така и не успя да застраши сериозно вратата на Буну. Андалусийците играеха на контраатака и организираха няколко нелоши бързи нападения.

В заключителните секунди от първата част домакините бяха близо до втори гол. Серхио Ескудеро получи топката на границата на наказателното поле. Той овладя необезпокояван и шутира мощно по диагонала. Страхотно реагира Марк-Андре тер Стеген, който запази мрежата си. Така футболистите на двата отбора се прибраха в съблекалните при непроменен резултат.

В 51-вата минута Френки де Йонг беше изведен в наказателното поле на Севиля. Нидерландският национал не успя да стреля, защото бе повален на тревата от Жул Кунде. Главният съдия обаче остана безмълвен. Не се намеси и ВАР. Повторенията показаха, че трудно може да се даде дузпа, защото Де Йонг падна твърде лесно.

Четири минути по-късно Лионел Меси проби и комбинира с Френки де Йонг, който му нагласи топката за удар. Аржентинецът стреля технично с левия крак, но Буну успя да реагира и изби в корнер. При последвалия ъглов удар Усман Дембеле центрира остро, а топката хвана коварна траектория. Стражът на андалусийците внимаваше и отново се намеси добре. Последва мощен удар на Жорди Алба, който беше безкрайно неточен.

Гостите изцяло взеха инициативата. Защитата на Севиля обаче бе добре подредена, а и не се притесняваше да спира опасните нападения на противника с цената на нарушение.

В 72-рата минута Жуниор Фирпо бе намерен от Меси с центриране на далечната греда. Крайният бранител на Барса свали с глава към точката за изпълнение на дузпа, където Дембеле отклони към Меси. Капитанът на гостите опита удар в близкия ъгъл, но топката премина покрай вратата.

Минута по-късно бе най-спорното положение в срещата. Жорди Алба проби отляво и навлезе в наказателното поле, където бе задържан от Сусо. Крайният бранител падна на тревата, а главният съдия Антонио Лаос отсъди нарушение. Реферът обаче прецени, че фаулът е извън наказателното поле и поради тази причина не посочи бялата точка. ВАР пък остана безмълвен.

В 85-ата минута Севиля нанесе втори удар. Иван Ракитич бе изведен сам срещу Тер Стеген със страхотно подаване на Оливер Торес. Юмтити не само че покри засада, но и се подхлъзна. Хърватският национал напредна и с мощен удар в близкия ъгъл преодоля стража на Барса за 2:0.

В 90-ата минута Меси тръгна на самостоятелен пробив, но на границата на наказателното поле бе спрян с цената на нарушение. Така Барса получи един от последните си шансове в мача. Именно аржентинецът се нагърби с изпълнението на прекия свободен удар от опасна позиция. Неговият удар обаче бе отразен от вратаря на Севиля, който демонстрира блестящ рефлекс.

До последния съдийски сигнал Севиля имаше възможността да направи успеха си и още по-изразителен, но бранителите на Барселона успяха със сетни усилия да неутрализират опасността.