След повече от 3 месеца - Салернитана победи и запази надежда за оцеляване

Веско Вълчев Веско Вълчев

Отборът на Салернитана победи Сампдория с 2:1 като гост и запази надеждите си за оцеляване в Серия А. Отборът от Салерно спечели за последно със същия резултат на 9 януари при гостуването на Верона, а след това последваха 11 мача, в които трите точки липсваха.

Първите 6 минути се оказаха изключително важни за победата, тъй като в тях паднаха и двата гола. В 4-ата минута Федерико Фасио засече центриране от ъглов удар и с глава изпрати топката в мрежата. В ситуацията имаше съмнения за нарушение в нападение, но такова не бе отчетено и голът бе зачетен.

В 6-ата минута резултатът стана 2:0. Едерсон Лоуренсо, който направи страхотен пробив, преодоля Емил Аудеро и я вкара в мрежата.

Домакините от Сампдория успяха да върнат един гол още в 32-ата минута. Тогава Франческо Капуто се докопа до отскочила топка и я вкара в мрежата.

В друг мач от кръга Удинезе победи Емполи с 4:1. В 6-ата минута Исмаили си вкара автогол, а Деулофеу вкара второ попадение в 52-ата минута.

В 67-ата минута Пинамонти върна един гол, но Пусето и Самарджч оформиха крайното 4:1 в последните 10 минути на двубоя.

Каляри успя да победи Сауоло с 1:0. Голът отбеляза Дейола в 42-ата минута на двубоя.