Юнайтед се измъчи с Уест Хем, но е на 1/4-финал за ФА Къп (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед се нуждаеше от продължения, но все пак успя да пречупи Уест Хем с 1:0 и да се класира на 1/4-финал за ФА Къп. Герой за "червените дяволи" бе Скот Мактоминей, който се разписа в 107-ата минута.

Жребият за 1/4-финалите е в четвъртък, а по-рано днес Борнемут шокира Бърнли, изхвърляйки го от турнира.

Борнемут поднесе изненадата и изхвърли Бърнли от ФА Къп (ВИДЕО)

В 27-ата минута топката стигна до Линдельоф, който стреля с глава. Получи се рикошет, който Фабинаски изби с върха на пръстите си, а след това топката срещна и гредата. Това бе единственият удар през първата част.

В 53-тата минута Грийнууд центрира отдясно към Рашфорд, но Фабиански парира удара на Рашфорд.

В 73-тата минута Солскяер замени замениха Ван де Беек и Матич с Бруно Фернандеш и Мактоминей. Четири минути преди края на редовното време в игра за домакините се появи и Единсон Кавани, който влезе на мястото на Грийнууд.

В седмата минута на първото полувреме Марсиал започна контраатаката на „червените дяволи“, той подаде на Фред, а бразилецът центрира към Рашфорд. Английският национал пусна пас към нахлуващия на скорост Мактоминей, който засече топката във вратата на Фабиански.

В 115-ата минута Мохамед Бенрама стреля към средата на вратата, но Хендерсън спаси.