Уулвс удариха Тотнъм и доближиха Топ 5

Уулвърхемптън победи Тотнъм като гост и по този начин доближи местата от Топ 5. Двубоят от 28-ия кръг на Висшата лига завърши с успех с 3:2 за "вълците". Попаденията за Уулвс вкараха Мат Дохърти, Диого Жота и Раул Хименес. За Тотнъм точни бяха Стивън Бергвайн и Серж Орие.

ВАР спаси Манчестър Юнайтед на "Гудисън парк"

Домакините от Лондон започнаха по-добре и поведоха още в 13-ата минута. Тогава, след рикошет, топката попадна на краката на Стивън Бергвайн и той от близко разстояние я прати в мрежата на гостите. "Вълците" обаче не се стъписаха от бързия гол на Тотнъм и успяха да изравнят в 27-ата минута. Автор на попадението бе Мат Дохърти. В последната минута на първото полувреме обаче "шпорите" вкараха втори гол. Серж Орие се оказа на много добра позиция и с мощен изстрел прати топката в мрежата на Руи Патрисио.

След почивката Уулвърхемптън започна да играе доста по-добре и създаде няколко опасни възможности пред вратата на съперника. В 58-ата минута Мат Дохърти намери Диого Жота в наказателното поле на домакините и португалецът изравни за 2:2. В 73-ата Уулвс стигнаха до пълен обрат. Раул Хименес се разписа след отлично подаване на Диого Жота.

След победата Уулвърхемптън събра 42 точки и се намира на шесто място в класирането. Петият Манчестър Юнайтед, който стигна до 1:1 в мача с Евертън, също е с 42. Челси пък е на четвърта позиция с 45 точки. Тотнъм пък се намира на седмо място с 40.