Витоша Бистрица надви Арда в контрола

Арда отстъпи на Витоша Бистрица с 1:2  в последната си контрола от лагера в Боровец. Срещата се игра на ст. "Искър" в Самоков.

Възпитаниците на Александър Тунчев откриха резултата още при първата сериозна атака. Ласана Ндайе откри, засичайки центриране от ляво. Няколко минути след това Анатолий Господинов спаси опасен удар от далечно растояние. В 23-ата минута Слав Петков отправи далечен опасен удар, но топката попадна право в ръцете на противниковия вратар.

Капитанът за Арда в тази среща Румен Руменов също се опита да се разпише с далечен удар в 31-ата минута. Малко преди края на първото полувреме Георги Атанасов засече топката с глава след центриране на Джунейт Али, но до промяна на резултата не се стигна.

След почивката играчите на Арда продължиха да държат топката и да контролират играта като създадоха няколко положения. В 73-ата минута Деян Христов с удар от границата на наказателното поле възстанови равенството, а в самия край Радослав Илиев бе точен за крайния резултат Арда - Витоша Бистрица 1:2.

Това бе последна контрола на Арда в Боровец, а на 2 юли от 18:00ч. тимът ще изиграе последната си проверка преди старта на efbet Лига срещу Родопа Смолян. Двубоят е на Арена Арда, а в 17:30 официално ще бъден представен целия отбор за новото първенство.