Швейцария победи Йордания с 4:1 в приятелски мач, игран под дъжда в Санкт Гален. И за двата тима това бе първата от две контроли преди Световното първенство в САЩ, Мексико и Канада.

„Кръстоносците“ взеха аванс от три чисти гола преди почивката, като точни бяха Бреел Емболо от дузпа, Дан Ндойе и Гранит Джака, също от 11-метров наказателен удар в добавеното време.

„Рицарите“ от Йордания намалиха пасива си в 52-рата минута чрез попадение на Одех Фахури. В 79-ата минута Кристиан Фаснахт оформи крайното 4:1. Титулярните 11 и на двата тима бяха сменени.

Япония загря за Световното с победа и емоционално сбогуване (ВИДЕО)

За Швейцария предстои проверка с Австралия на 6 юни в Сан Диего, САЩ. Йордания ще направи генералната си репетиция за Мондиал 2026 ден по-късно на същото място срещу Колумбия.

Европейският тим попадна в Група „B“ на Световното първенство, където ще срещне Катар, Босна и Херцеговина и Канада. Йордания ще се изправи срещу Австрия, Алжир и Аржентина в Група „J“.

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube и TikTok!