Женският БК Монтана завърши полусезона с 8 от 8

БК Монтана 2003 записа осма победа от осем мача в А група жени, след 76:58 като гост на Септември 97 в последен двубой за двата състава от първия етап. За Монтана играха предимно млади момичета, а мачът дори бе воден от старши треньора на девическия отбор Петър Гергов.

На почивката разликата бе 42:23, а в третата част скочи още малко. Финалните минути бяха за най-младите момичета в състава на Монтана и Септември използва възможността да спечели четвъртината и да намали малко изоставането си за крайното 58:76.
21 точки, 15 борби, 4 асистенции и три откраднати топки за отличен коефициент записа Евгения Нацкина. Мария-Магдалена Коляндрова реализира 16, а Габи Николова добави 14 точки.

БК Септември завършва първия етап с 1 победа и 7 поражения и ще продължи във Втора петица след паузата.