Зрелищен хикс с два червени картона между Бока и Ривър за Купа "Диего Армандо Марадона"

Дербито на Аржентина между Бока Хуниорс и Ривър Плейт за пореден път предложи истинско зрелище не феновете. Двубоят между двата тима за Купа "Диего Армандо Марадона" завърши при резултат 2:2, като освен четирите попадения зрителите видяха и два червени картона и една греда. Суперкласикото бе под №253 в историята.

Бока поведе още в 10-ата минута с попадение на Рамон Абила, който засече много добро центриране на Мас. В 16-ата Ривър бяха близо до изравнителен гол, но ударът на Караскал срещна гредата. До края на полувремето "жълто-сините" можеха да удвоят преднината си, но Капалдо не успя да преодолее вратаря на гостите.

В 58-ата минута Бока остана с човек по-малко на терена. Кампсуано бе изгонен за втори жълт картон. В 74-ата минута "милионерите" изравниха с гол на Джироти, а само 120 секунди по-късно стигнаха до пълен обрат благодарение на попадение на Боре. В 80-ата минута обаче и Ривър Плейт остана в намален състав, след като Енцо Перес бе изгонен. В крайна сметка Бока стигна до равенството малко преди края на редовното време. Карлос Тевес намери отлично Вила, който прехвърли вратаря на гостите и се разписа за 2:2.

Това бе първо Суперкласико от близо 400 дни. За последно Бока и Ривър се срещнаха на 22 октомври 2019 година отново на стадион "Бомбонера", като домакините спечелиха с 1:0.