Селекционерът на Англия Томас Тухел сподели очакванията си за 1/8-финала от Световното първенство срещу Мексико на „Ацтека“.
„Намираме се на емблематично място, емблематичен стадион, в мащабен двубой, мач на елиминации срещу Мексико на „Ацтека“. Това е емблематичен мач и голяма сцена и ние го усещаме“, започна Тухел на пресконференцията преди двубоя в Мексико Сити.
Германският специалист увери, че надморската височина от 2200 метра не е извинение за футболистите му: „Играчите усетиха условията в първите минути на тренировката и колкото по-дълго продължаваше, толкова по-добре можеха да се справят“.
„Не очаквам враждебна среда. Мисля, че ще бъде емоционално и изпълнено с подкрепа за техния отбор. Надморската височина е такава. Домакинската публика е такава. Трябва да преодолеем препятствията, но имаме духа, отдадеността, чистата воля и спойката в отбора, за да преодолеем тези неща“, увери Тухел.
„Не сме дошли за отмъщение. Тук сме, за да напишем собствената си история. В добро настроение сме и сме готови да се борим за утрешния ден“, завърши германският специалист.
За Англия това ще бъде първи официален мач на „Ацтека“ от 40 години, като за последно „трите лъва“ играха срещу Аржентина на митичния стадион в мач от Световното първенство през 1986 г., когато Диего Марадона вкара великолепен гол, който по-късно бе наречен „Голът на века“.




