Левски победи Гълф Юнайтед (ОАЕ) с 4:0 в последната си контрола на зимния лагер в Дубай. В състава на домакините личеше името на бившия защитник на Арсенал и Манчестър Сити Бакари Саня. "Сините" поведоха след 8 минути игра с гол на Келиан ван дер Каап. Нидерландският бранител реализира второ попадение в срещата в 54-ата минута. Осем минути по-късно Уелтон вкара трети гол във вратата на Гълф Юнайтед. В 82-ата минута Марин Петков също записа името си сред голмайсторите.

По време на лагера в Дубай „сините“ записаха 4 победи – над Ал Насър Дубай, два пъти Рига и Гълф Юнайтед, допуснаха поражение от Ал Кувейт, а двубоят с Джохор Дарул Та‘азим не се доигра заради сбиване на футболистите и бе прекратен в 54-ата минута при 1:0 за малайзийците.

Левски започна двубоя перфектно и излезе напред в резултата след едва осем минути игра, когато точен бе Келиан ван дер Каап. Нидерландецът бе най-съобразителен при центриране от корнер, след като удар на Ивелин Попов бе спасен, а защитникът добави в мрежата.

В първите минути на срещата Асен Чандъров започна като централен защитник, но впоследствие се размени с Андриан Краев..

Малко след гола на Ван дер Каап Левски бе близо до второ попадение, но Роналдо пропусна.

При първото по-опасно нападение на Гълф Юнайтед удар на техен футболист не намери очертанията на вратата, но главният съдия отсъди корнер, след който се стигна до напрежение пред вратата на Николай Михайлов.

В 19-ата минута Асен Чандъров стреля силно от далечна дистанция, но ударът му срещна десния страничен стълб.

Ван дер Каап опита да удвои головата си сметка, но негов изстрел с глава бе отразен от вратаря. Малко след това стражът спаси и хубав удар на Патрик-Габриел Галчев.

В 29-ата минута Марин Петков се сблъска тежко с Бакари Саня и падна на врата си. Младокът стресна лекарския щаб на "сините", но пожела да остане на терена.

Малко по-късно Илиян Стефанов пропусна нов шанс с глава, след който темпото на игра значително спадна и до края на първата част играчите на Левски не бяха особено опасни.

Втората част започна по идентичен начин с първата. В 54-ата минута Келиан ван дер Каап реализира второто си попадение в мача и удвои аванса на Левски. Този път той се възползва от свалена с глава топка от Рикардиньо.

Малко след това удар на Уелтон бе избит, но в 62-ата минута бразилецът все пак успя да се разпише. Той получи пас от Ивелин Попов, залъга защитник и със силен удар под гредата не остави шанс на вратаря - 3:0.

Вратарят на Гулф Юнайтед отново показа добър рефлекс и малко по-късно отрази нов мощен удар на футболист в "синьо".

Гол на Рикардиньо не бе зачетен заради засада. В 82-ата минута Левски стигна и до четвърто попадение. Този път точен бе младият талант на "сините" Марин Петков. Именно Рикардиньо проби добре и асистира на Петков, който оформи крайния резултат.

Левски - Гълф Юнайтед 4:0

1:0 Келиан ван дер Каап 8', 2:0 Келиан ван дер Каап 54', 3:0 Уелтон 62', 4:0 Марин Петков 82'

Левски (4-3-3): 13. Николай Михайлов – 22. Патрик-Габриел Галчев, 5. Келиан ван дер Каап, 20. Асен Чандъров, 88. Марин Петков – 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев, 14. Илиян Стефанов – 18. Роналдо, 10. Ивелин Попов, 17. Уелтон

Резерви: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 6. Вендерсон Цунами, 9. Рикардиньо, 16. Преслав Бачев, 23. Ноа Сонко Сундберг, 27. Асен Митков, 33. Хосе Кордоба, 38. Александър Божилов, 39. Дейвид Михалев, 50. Кристиан Димитров, 71. Антоан Стоянов, 99. Иван Андонов

Треньор: Станимир Стоилов

Гълф Юнайтед: 1. Джонстън, 2, Есаме, 5. Шийлс, 30. Бейсли, 70. Бузаид, 32. Гиампо, 7. Самсон, 25. Кофи, 23. Мазиумиан, 34. Брааф, 3. Саня

Резерви: 27. Хосеинифар, 16. Анам, 66. Масуд, 8. Модуба, 10. Лиомбе, 12. Ортиз, 13. Фру, 22. Бобай, 99. Ясир, 14. Шбееб

Треньор: Стивън Тайлър

Жълти картони: Александър Божилов

Какво да очакваме от Левски след лагера в Дубай?