Левски се завръща на Националния стадион „Васил Левски“ в мач от европейските клубни турнири този четвъртък, 24 август от 20:00ч. Тогава „сините“ посрещат Айнтрахт Франкфурт в първи мач от плейофите на Лигата на конференциите.

За Левски този стадион винаги е бил специален. Столичани имат паметни моменти на него през ХХ век, но сега ще обърнем внимание единствено на двубоите през настоящия век. Тази арена не е била „дом“ за вековния тим от 7 август 2007 година, а оттогава вече минаха над 16 години.

Макар последният мач за Левски на Националния стадион в Европа да не носи хубави спомени след отпадането от Тампере, отборът и феновете му изживяха най-хубавите си моменти през XXI век именно там.

Левски срещна истински грандове като Ливърпул, Челси и Барселона. Там написа „Синята приказка“, стигайки до четвъртфинал в Купата на УЕФА (днес Лига Европа) през сезон 2005/06, елиминирайки Удинезе и отпадайки от Шалке 04.

Година по-късно дойде и най-голямото постижение на Левски през настоящия век – влизане в груповата фаза на Шампионска лига. Макар и не като част от евротурнирите, трябва да се отбележи, че Левски спечели и последния си трофей на „Васил Левски“, побеждавайки ЦСКА с 1:0 на финала на Sesame Купа на България през сезон 2021/22.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ НА ЛЕВСКИ В ЕКТ НА „ВАСИЛ ЛЕВСКИ“ ПРЕЗ XXI ВЕК

- Щурм Грац 1:0 (0:1 в първия мач и загуба със 7:8 след дузпи) - 2002/03 (Купа на УЕФА)

- Ливърпул 2:4 – 2003/04 (Купа на УЕФА)

- Артмедия 2:0  - 2005/06 (Купа на УЕФА, 1/16-финал)

- Удинезе 2:1 – 2005/06 (Купа на УЕФА, 1/8-финал)

- Шалке 04 1:3 – 2005/06 (Купа на УЕФА, 1/4-финал)

- Киево Верона 2:0 – 2006/07 (Шампионска лига, трети предварителен кръг)

- Челси 1:3 – 2006/07 (Шампионска лига, групова фаза)

- Вердер Бремен 0:3 – 2006/07 (Шампионска лига, групова фаза)

- Барселона 0:2 – 2006/07 (Шампионска лига, групова фаза)

- Тампере 0:1 – 2007/08 (Шампионска лига, квалификации)

Официално: Отложиха Арда - Левски

Системата прегря, сървърите паднаха: страхотен интерес за Левски - Айнтрахт

Песни и опашки - феновете на Левски отново изумиха (ВИДЕО)

Бивш вратар на Байерн и Локо Пд: Айнтрахт го чака труден мач с Левски в София, всичко е възможно (ВИДЕО)

Български национал от Германия: Най-сериозният проблем за Левски ще е публиката във Франкфурт