16-годишен диагонал стана най-резултатен при победа на Левски

Левски се наложи с 3:0 (25:16, 25:20, 25:21) над тима на Раковски, като така тимът на Андрей Жеков постигна четвърта поредна чиста победа.

Във втория гейм в игра се появиха 15-годишният разпределител Симеон Николов и 16-годишният диагонал Кристиян Титрийски. Последният дебютира за мъжкия отбор в миналия кръг срещу Берое. В срещата с Раковски Титрийски не само записа първите си точки, но и стана най-резултатен заедно с Гордан Люцканов. Двамата реализираха по 11 точки. С представянето си 16-годишният юноша заслужи приза за "Най-полезен играч" в мача. Успеваемостта му в атака бе 69 процента. Десет точки за победата на Левски добави 17-годишният Венислав Антов, а с 9 се отчете Самуил Вълчинов.

С осма победа се поздрави тимът на Пирин Разлог, който надделя с 3:0 (25:20, 25:11, 25:21) над Славия, докато в един от най-завързаните мачове за деня Нефтохимик Бургас победи у дома Дунав Русе с 3:2 (15:25, 28:26, 25:20, 26:28, 15:13).

Шампионът на България Хебър Пазарджик постигна седма победа в седмия си мач от мъжкото волейболно първенство.
Като гости в Сливница "тигрите" победиха Сливнишки герой с 3:0 (25:12, 25:15, 30:28).

Хебър спечели с огромна лекота първите два гейма, но в третия успя да затвори мача чак с 30-ата си точки, след като воденият от Мартин Стоев тим на Сливнишки герой показа много сериозно желание за победа. Дебют за шампионите в мача направи 16-годишният талант Иван Сарафов.