Ливърпул победи Фулъм с 2:0 на "Анфийлд" в среща от 32-ия кръг на Висшата лига. С основна заслуга за победата бе 17-годишният Рио Нгумоа, който вкара първия гол, а след това имаше важна роля и при втория.

"Червените" са пети в класирането с 52 точки, докато "котиджърс" са 11-и с 44 пункта. В следващия кръг Ливърпул гостува на Евертън в мърсисайдско дерби, а Фулъм играе с Брентфорд.

В 13-ата минута се стигна до първото положение в мача. Жереми Фримпонг проби по десния фланг и подаде към Салах, който стреля. Неговият удар бе отразен от Бернд Лено.

На "Анфийлд" имаше масови аплодисменти в 15-ата минута, когато в стадиона се разнасяше банер с надпис: "Не на увеличението на цените на билетите".

След този момент отборът на Арне Слот се активизира. В 20-ата минута изстрел на Коди Гакпо от границата на пеналтерията премина покрай десния страничен стълб. Две минути по-късно опит на Салах бе блокиран от защитник на Фулъм.

13 минути преди края на първото полувреме Гиорги Мамардашвили направи първото си спасяване при удара на Оскар Боб. Малко след това изстрел на Хари Уилсън бе неточен.

Игор Тиаго се доближи на гол от Ерлинг Холанд, но Брентфорд не успя да бие Евертън (ВИДЕО)

Ливърпул поведе в резултата в 37-ата минута. Флориан Вирц напредна с топката и подаде към 17-годишния Рио Нгумоа. Вундеркиндът показа техниката си, справи се със защитник и завъртя топката към далечния ляв ъгъл.

Четири минути по-късно домакините отбелязаха и второ попадение. Нгумоа намери Гакпо в наказателното поле. Нидерландецът овладя и продължи към Салах, който с левия крак насочи кълбото неспасяемо към десния ъгъл.

На почивката Арне Слот извърши принудителна смяна. Къртис Джоунс получи контузия в края на първото полувреме и бе заменен от Райън Гравенберх.

В 62-ата минута Фулъм можеше да намали изоставането си. Уилсън центрира от корнер, а Родриго Муниз бе забравен от отбраната на Ливърпул. Нападателят обаче не отправи добър удар с глава и до попадение не се стигна.

Арсенал се провали на „Емирейтс“, битката за титлата е жива (ВИДЕО)

"Котиджърс" продължиха да са по-активният отбор в следващите минути. В 72-ата Йоаким Андерсен стреля неточно с глава, а шест минути след това Емил Смит Роу прати удара си в аут от чиста позиция.

Девет минути преди края появилият се от пейката Алексис Мак Алистър отправи неточен изстрел от границата на наказателното поле.

Последният по-сериозен шанс за Фулъм се откри пред Раул Хименес в 86-ата минута, но и той не принуди Мамардашвили да спасява.

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS