Мауро Икарди и Килиан Мбапе отбелязаха по два гола за победата на ПСЖ над Марсилия с 4:0. Всичко това се случи само през първото полувреме, през което парижани натрупаха преднина, която бе достатъчно за трите точки.

На прага на 21, Мбапе е със стряскащи цифри

Още в 10-ата минута Анхел Ди Мария центрира от дясно, Икарди игра с глава, стражът на Марсилия изби топката, но при добавката нападателят бе безпощаден. В 26-ата минута Верати даде дълъг пас към Икарди и той отново с глава реализира за 2:0.

След шоуто на Икарди дойдоха минутите и за Мбапе. В 32-ата минута Ди Мария даде успореден пас към Мбапе и го постави на позиция, от която той нямаше как да сбърка и вкара третото попадение. Минутка преди края на полувремето Ди Мария подаде по чудесен начин към Мбапе и той от границата на наказателното поле успя да реализира четвъртото попадение в мача.

Така ПСЖ продължава да води в класирането с 27 точки на 8 пред втория Нант. Марсилия пък остава на 7-ма позиция.

Рен победи Тулуза с 3:2, но можеше и да изпусне победата. Домакините поведоха с 2:0 с два бързи гола на Ниаг в 3-ата и 6-ата минути. Тулуза стигна до изравняването преди Ян Гбохо да донесе победата в 92-ата минута.

В друг двубой Сент Етиен и Амиен завършиха без победител 2:2.