5 години по-късно Ювентус победи Рома в Рим

Веско Вълчев Веско Вълчев

Ювентус постигна първа победа над Рома в Рим от 2014 година насам. Шампионите спечелиха с 2:1, но трябваше да потреперят малко, за да вземат трите точки, с които излязоха еднолично начело на класирането в Серия А, след издънката на Интар срещу Аталанта.

Ювентус започна ударно мача и само за 10 минути вече водеше в резултата с 2:0. Още в 3-ата минута Пабло Дибала центрира от пряк свободен удар и Мерих Демирал вкара първия си гол за Ювентус. В 10-ата минута Рома допусна груба грешка, която бе наказана с дузпа. Стражът на "вълците" Пол Лопес даде къс пас към своя съотборник Жордан Вирету. Дибала обаче следеше ситуацията и успя да открадне топката от французина, който се принуди да го събори и реферът отсъди дузпа. Тя бе превърната в гол но Кристиано Роналдо за 0:2.

В 18-ата минута Пелегрини имаше добър шанс да отбележи, но не се получи. В средата на полувремето контузия получи Никола Заниоло, който бе сменен принудително.

Ювентус можеше да затвори мача в даденото от рефера продължение на първото полувреме. Тогава Кристиано Роналдо се озова на добра голова позиция, но не успя да преодолее Пол Лопес, който спаси шута му.

Рома се опита да натисне своя съперник през второто полувреме. "Вълците" имаха няколко голови положения, като най-чистото от тях бе в 65-ата минута. Тогава Един Джеко можеше да намали резултата, но топката срещна гредата.

Най-интересната ситуация се случи в 68-ата минута. Тогава Рома създаде добра голова ситуация, след която обаче Шчесни успя да избие топката в корнер по много странен начин. Оказа се обаче, че Алекс Сандро е играл с ръка секунда по-късно. Реферът все пак спря играта, прегледа положението посредством системата ВАР и отсъди дузпа, която Пероти реализира.

Попадението на Рома даде надежда на домакините, че могат да изравнят резултата и те действително направиха няколко интересни положения.

В 78-ата минута обаче Ювентус направи чудесна контраатака, при която нападателите на Ювентус останаха трима на един с футболист на Рома. Роналдо подаде към Игуин, който вкара топката в мрежата, но се оказа, че при паса към него нападателят е бил в засада и попадението не бе зачетено.

В 81-ата минута Коларов  пропусна златен шанс. Той зесече топката с глава, но Шчесни реагира и улови.
В даденото от рефера 5-минутно продължение Един Джеко имаше добър шанс да изравни резултата, но не се получи.