Манчестър Сити записа петата си поредна победа от началото на сезона във Висшата лига след обрат в Лондон срещу Уест Хем. "Гражданите" победиха с 3:1, а точни за отбора на Пеп Гуардиола бяха Жереми Доку, Бернардо Силва и Ерлинг Холанд. Успехът върна Сити на първото място във Висшата лига с пълен актив от 15 точки, докато "чуковете" са на 6-ата позиция с 10 пункта.

Първото по-опасно положение в срещата дойде в 15-ата минута. Йошко Гвардиол подаде на Ерлинг Холанд, а ударът на норвежеца мина на сантиметри от страничната греда. Противно на логиката и играта, Уест Хем откри резулатата в 36-ата минута. Владимир Цоуфал центрира към Джеймс Уорд-Праус, който отбеляза с глава.

Второто полувреме започна с гол от съблекалнята за Манчестър Сити. Жереми Доку отбеляза първия си гол за “гражданите” след индивидуален пробив и прецизен удар в долния десен удар във вратата на Алфонс Ареола.

В 52-ата минута Хулиан Алварес можеше да изведе отборът на Пеп Гуардиола напред в резултата, но изтрелът му от пряк свободен удар срещна страничната греда. Натискът на Сити продължи и две минути по-късно Ареола трябваше да спасява удар на Холанд.

Логичното се случи 14 минути преди изтичането на редовното време. Алварес направи втората си асистенция в мача. Аржентинецът намери Бернардо Силва, чийто удар в долния ляв ъгъл се оказа неспасяем и “гражданите” осъществиха пълен обрат.

В 82-ата минута Холанд отново пропусна да отбележи, след като Ареола отново спаси негов изстрел. Все пак норвежецът отбеляза дежурното си попадение в 86-ата минута след асистенция на Бернардо Силва.

Във вторник Манчестър Сити ще изиграе първия си мач от Шампионската лига срещу Цървена звезда, а следващия двубой във Висшата лига ще бъде домакинство на Нотингам Форест. Уест Хем също има мач от европейските клубни турнири. Отборът на Дейвид Мойс ще изправи срещу Бачка Топола в Лига Европа. В следващия кръг от Висшата лига предстои тежко гостуване на Ливърпул на "Анфийлд".

Два гола на Холанд ще го изравнят до цяло съзвездие легендарни нападатели

Ливърпул обърна Уулвс за четвърта поредна победа и излезе на върха във ВЛ (ВИДЕО)

Кой е Джаръл Куанса - новият ''скаусър'' в състава на Ливърпул?

Гуардиола: Вече съм по-добре